Lead Team

Mr Bruce Topham : Principal
Mr Bruce Topham
Principal
Mrs Cathie Zelas : Associate Principal
Mrs Cathie Zelas
Associate Principal
Mr Rob Naysmith : Associate Principal
Mr Rob Naysmith
Associate Principal
Miss Gael McFarlane : Assistant Principal
Miss Gael McFarlane
Assistant Principal
Mrs Angela Pettersson : Team Leader Huritini
Mrs Angela Pettersson
Team Leader Huritini
Miss Gael McFarlane : Team Leader Orongomai
Miss Gael McFarlane
Team Leader Orongomai
Mrs Anita Head : Team Leader Otawhito
Mrs Anita Head
Team Leader Otawhito
Miss Lisa Dovey : Team Leader Otumatua
Miss Lisa Dovey
Team Leader Otumatua

Otumatua (Block E)

Miss Lisa Dovey : Team Leader / T40 Teacher
Miss Lisa Dovey
Team Leader / T40 Teacher
Mr Ben Qauqau : T41 Teacher
Mr Ben Qauqau
T41 Teacher
Sally Craw : T42 Teacher
Sally Craw
T42 Teacher
Leanne Spicer : T42 Teacher
Leanne Spicer
T42 Teacher
Kelsey Bush : T43 Teacher
Kelsey Bush
T43 Teacher
Ms Sarah Dyer : T44 Teacher
Ms Sarah Dyer
T44 Teacher
Mrs Mandy Dellaca : T45 Teacher
Mrs Mandy Dellaca
T45 Teacher
Mrs Kim Wilson : T45 Teacher
Mrs Kim Wilson
T45 Teacher

Otawhito (D Block)

Mrs Anita Head : Team Leader / T30 Teacher
Mrs Anita Head
Team Leader / T30 Teacher
Miss Natasha Fraser : T31 Teacher
Miss Natasha Fraser
T31 Teacher
Mrs Carolyn Adams : T32 Teacher
Mrs Carolyn Adams
T32 Teacher
Mrs Leigh Hurford : T32 Teacher
Mrs Leigh Hurford
T32 Teacher
Miss Brooke McFaul : T33 Teacher
Miss Brooke McFaul
T33 Teacher
Mrs Chelsea Love : T34 Teacher
Mrs Chelsea Love
T34 Teacher
Bella Rowse : T35 Teacher
Bella Rowse
T35 Teacher

Orongomai (C Block)

Miss Gael McFarlane : Team Leader / T20 Teacher
Miss Gael McFarlane
Team Leader / T20 Teacher
Mrs Fiona Hurst : T21 Teacher
Mrs Fiona Hurst
T21 Teacher
Kate Heveldt : T22 Teacher
Kate Heveldt
T22 Teacher
Ms Sara Kelly : T23 Teacher
Ms Sara Kelly
T23 Teacher
Miss Karen Collins : T24 Teacher
Miss Karen Collins
T24 Teacher
Laura Eade : T25 Teacher
Laura Eade
T25 Teacher
Mrs Jane Watts : Release Teacher
Mrs Jane Watts
Release Teacher

Huritini (B Block)

Mrs Angela Pettersson : Team Leader / T10 Teacher
Mrs Angela Pettersson
Team Leader / T10 Teacher
Miss Rachel Dixon : T11 Teacher
Miss Rachel Dixon
T11 Teacher
Miss Renee Norman : T12 Teacher
Miss Renee Norman
T12 Teacher
Anneke Wilkinson : T13 Teacher
Anneke Wilkinson
T13 Teacher
Mrs Robyn O’Neill : T14 Teacher
Mrs Robyn O’Neill
T14 Teacher
Danielle Ward : T15 Teacher
Danielle Ward
T15 Teacher

Ahuriri (A Block)

Mrs Rachel Davies : T1 Teacher
Mrs Rachel Davies
T1 Teacher
Mrs Julie Phillips : T1 Teacher
Mrs Julie Phillips
T1 Teacher
Mrs Nicky Edwards : T2 Teacher
Mrs Nicky Edwards
T2 Teacher
Mrs Louise Ponce : T3 Teacher
Mrs Louise Ponce
T3 Teacher

Performing Arts

Mrs April Chapman : Performing Arts Teacher
Mrs April Chapman
Performing Arts Teacher
Mrs Holly Smitheram : Performing Arts Teacher
Mrs Holly Smitheram
Performing Arts Teacher
Katie Washington : Performing Arts Teacher
Katie Washington
Performing Arts Teacher

Learning Support

Mr Zac McCallum : Librarian
Mr Zac McCallum
Librarian
Mrs Jenny Randall : Team Leader SENCO
Mrs Jenny Randall
Team Leader SENCO
Mrs Catherine Fitzpatrick : Teacher Assistant
Mrs Catherine Fitzpatrick
Teacher Assistant
Mrs Jan Richards : Teacher Assistant
Mrs Jan Richards
Teacher Assistant
Ashley Dickel : Teacher Assistant
Ashley Dickel
Teacher Assistant
Mrs Joy Chamberlain : Teacher Assistant
Mrs Joy Chamberlain
Teacher Assistant
Mrs Kathy Marsiglia : Teacher Assistant
Mrs Kathy Marsiglia
Teacher Assistant
Mrs Kristine Wallace : Teacher Assistant
Mrs Kristine Wallace
Teacher Assistant

International

Mrs Penny O’Connell : International Director
Mrs Penny O’Connell
International Director

Office

Mrs Sandra Luff : Office Manager
Mrs Sandra Luff
Office Manager
Mrs Vicky Brown : Executive Officer
Mrs Vicky Brown
Executive Officer